Wyświetlenia 187
Ocena 5.0/5.0
Trauma, smutek, depresja
Trauma to uraz psychiczny, który może spowodować trwałą zmianę w psychicznym funkcjonowaniu człowieka.
W związku z wystąpieniem traumy, ze względu na wysoki poziom stresu niejednokrotnie może dojść do rozregulowania układu nerwowego i dysregulacji emocjonalnej.
Najczęściej trauma jest spowodowana gwałtownym i dramatycznym doświadczeniem, zagrażającym życiu lub zdrowiu konkretnej osoby bądź jej bliskich.
Powodem może być również wiele mniejszych, negatywnych wydarzeń, takich jak trudne doświadczenia w relacjach czy zaniedbania.
Na poziomie emocjonalnym towarzyszą takim doświadczeniom często uczucia takie jak: bezsilność, smutek, lęk, złość czy też wstyd. Może pojawić się bezsenność, nadwrażliwość, apatia, brak wiary w siebie, nieufność oraz poczucie krzywdy.
Często trudnym doświadczeniom towarzyszy smutek, który jest emocjonalnym bólem powiązanym z uczuciem straty, z rozpaczą, żałobą, żalem, bezradnością oraz rozczarowaniem.
Kiedy nic Cię nie cieszy, ani rodzina, ani praca, z dnia na dzień nagle nic Cię nie obchodzi, na nic nie masz siły, a wszystko dzieje się jakby „obok Ciebie”, może to jest obniżony nastrój?
Jednak gdy te objawy utrzymają się dłużej niż dwa tygodnie, to może być depresja.
Wtedy już nie należy czekać, a zamiast próbować po raz kolejny bez skutku uporać się z problemem samemu - warto skorzystać z pomocy specjalisty, z którego pomocą uda się osiągnąć oczekiwany efekt.
Jeżeli wciąż się zastanawiasz i nie wiesz co zrobić żeby było lepiej umów się na bezpłatną konsultację, na której podpowiemy jak uporać się z problemem.
Brak komentarzy