Wyświetlenia 297

Ocena 5.0/5.0

Trauma, smutek, depresja

 

Trauma to uraz psychiczny, który może spowodować trwałą zmianę w psychicznym funkcjonowaniu człowieka.

W związku z wystąpieniem traumy, ze względu na wysoki poziom stresu niejednokrotnie może dojść do rozregulowania układu nerwowego i dysregulacji emocjonalnej.

Najczęściej trauma jest spowodowana gwałtownym i dramatycznym doświadczeniem, zagrażającym życiu lub zdrowiu konkretnej osoby bądź jej bliskich.

Powodem może być również wiele mniejszych, negatywnych wydarzeń, takich jak trudne doświadczenia w relacjach czy zaniedbania.

Na poziomie emocjonalnym towarzyszą takim doświadczeniom często uczucia takie jak: bezsilność, smutek, lęk, złość czy też wstyd. Może pojawić się bezsenność, nadwrażliwość, apatia, brak wiary w siebie, nieufność oraz poczucie krzywdy.

Często trudnym doświadczeniom towarzyszy smutek, który jest emocjonalnym bólem powiązanym z uczuciem straty, z rozpaczą, żałobą, żalem, bezradnością oraz rozczarowaniem.

 

Kiedy nic Cię nie cieszy, ani rodzina, ani praca, z dnia na dzień nagle nic Cię nie obchodzi, na nic nie masz siły, a wszystko dzieje się jakby „obok Ciebie”, może to jest obniżony nastrój?

Jednak gdy te objawy utrzymają się dłużej niż dwa tygodnie, to może być depresja.

Wtedy już nie należy czekać, a zamiast próbować po raz kolejny bez skutku uporać się z problemem samemu - warto skorzystać z pomocy specjalisty, z którego pomocą uda się osiągnąć oczekiwany efekt. 

 

Jeżeli wciąż się zastanawiasz i nie wiesz co zrobić żeby było lepiej umów się na bezpłatną konsultację, na której podpowiemy jak uporać się z problemem.

 

 

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (59 glos(-ów))