Wyświetlenia 220

Ocena 5.0/5.0

Krótko o lęku i o tym jak z nim sobie radzić

Lęk jest naturalną i nieodłączną częścią życia każdego z nas. Czasem jednak zdarza się, że wymyka się on spod naszej kontroli.

Jak zatem nie dopuścić do takiej sytuacji i opanować swój lęk?? Istnieje wiele codziennych praktyk i sposobów, stosując się do których łatwiej poradzisz sobie z odczuwanymi lękami. Należą do nich:

♥️ ćwiczenia - pomagają zmniejszyć poziom lęku oraz zniwelować jego fizyczne objawy. Energiczne formy ćwiczeń (squash, boks, bieganie) polecane są osobom odczuwającym wiele agresji oraz łatwo irytującym się; łagodniejsze formy ćwiczeń (takie jak joga czy pilates) sprzyjają natomiast relaksacji i uregulowaniu naszego oddechu.

♥️ techniki oddechowe i medytacje - polecane zwłaszcza w sytuacjach pojawienia się lęku.

„Zamknij oczy. Powoli zrób wdech, licząc w głowie do 5, a następnie zrób wydech i policz w głowie do 5. Powtarzaj ten proces przez 5 minut lub do momentu zmniejszenia niepokoju”

♥️ zdrowe odżywianie i higiena snu

♥️ akceptacja rzeczy będących poza naszą kontrolą

♥️ skupienie na teraźniejszości (mindfulness)

♥️ ograniczone spożycie kofeiny i alkoholu

♥️ regularny tryb życia

♥️ czas na relaks

 

Jeśli powyższe techniki zawiodą lub nie zniwelują lęków w wystarczający dla Ciebie sposób - warto skorzystać z porady specjalisty, który przyjrzy się Twoim obawom z bliska i zaproponuje indywidualnie dopasowany plan wspólnego działania w drodze ku Twojemu dobrostanowi ?

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (30 glos(-ów))