Wyświetlenia 228

Ocena 5.0/5.0

Jak sobie radzić w kryzysie?

•Jak radzić sobie w kryzysie? 
Poniżej przedstawiamy kilka ważnych czynników, o które warto się zatroszczyć w sytuacji ostrego i przejściowego doświadczenia zakłócenia równowagi psychicznej:
 
1️⃣ Zadbaj o dostęp do rzetelnych informacji.
Niezależnie od przyczyny wywołującej kryzys, zapewnienie sobie dostępu do rzetelnych, obiektywnych faktów powinno stanowić bazę, na której opierać się będzie nasz sposób dalszego myślenia i przetwarzania informacji. Bardzo istotne jest zadbanie o to, aby nasze umysły, które w aktualnej chwili znalazły się w kryzysie, nie były obciążane zbyt licznymi, często błędnymi informacjami. Jeśli to wiadomości ze świata zewnetrznego wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie, warto ograniczyć korzystanie z nich do niezbędnego minimum. Dodatkowo, trzymanie się faktów, często zapobiega hiperbolizowaniu bądź widzeniu przyszłości jedynie w czarnych barwach.
2️⃣ Zatroszcz się o swoje potrzeby.
To zawsze aktualny punkt. Zapewnij sobie podstawy, by móc funkcjonować na wyższych poziomach. Traktuj siebie tak, jakbyś traktował/a ukochaną osobę, na której bardzo Ci zależy!
3️⃣ Zadbaj o regularny tryb dnia.
Samoopieka obejmuje nie tylko zadbanie o swoje podatkowe potrzeby, lecz także o zdrowie i regularny sen. Stały rytm dnia pomaga utrzymać zdrową dyscyplinę, poczucie kontroli oraz bezpieczeństwa.
4️⃣ Znajdź coś lub kogoś, dzięki czemu czujesz się bezpiecznie.
Może to być miejsce, osoba, czynność.. która sprawia, że czujesz się najlepiej. Jeśli wiesz, co Cię uspokaja - korzystaj z tego. Znajdź osobę, której obecności potrzebujesz. Jeśli nie masz takiej osoby - skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Zawsze pamiętaj, że wsparcie emocjonalne jest jednym z warunków dobrostanu i prawidłowego funkcjonowania człowieka, a dodatkowo chroni także przed skutkami silnego stresu.

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (30 glos(-ów))